$type=carousel$cols=3$show=home$ct=0

Kıymet Bilmiyoruz Galiba

Türkiye'de yapılan sokak röportajlarında sorulan "hayattan ne bekliyorsunuz?" sorusuna %74 oranla "mutluluk bekliyoruz" denmiş. Bu 74'lük kısmın geçmişini dinlerseniz mutlaka bir şeylerden dolayı pişmanlık yaşadığını görürsünüz.

Her gün yatmadan önce mutlaka günün kritiğini yapar ve içinden çıkamayacağımı anlayınca yatıp uyurum. Bu düşünceler genelde geçmişe dair olur ve hem yapmadıklarım hem de yaptıklarım için pişmanlıklarla biter. Tabi zamanı geri alma şansımız yok ve önümüzde (Allah izin verdiği sürece) kocaman bir gelecek var. Ama yine de şu "yaptıklarım" konusundaki pişmanlıklar beni ciddi derecede geriyor. Eskiden öyle anlar olurdu ki, mutluluk ayağımın dibine kadar gelir "ben geldim" çanlarını çalardı. Peki ben yapardım? O zamanın verdiği şımarıklık mı diyelim yoksa hayatın eğlence üzerine kurulu olduğu fikrine daha mı yakındım bilemiyorum ama bir şekilde elimin tersiyle geri çevirirdim. Üstelik bu 1 defa değil çok kez olmuştur. Bilirsiniz buraları, yazarken ego kanallarını tamamen kapatıp öyle yazarım. Sanırım aptalın tekiydim!

Şimdi "piyasaya" bakıyorum da millet delicesine aşk peşinde.Mutlu olabilmek için servet harcayanlardan tutun da karakterini ayaklar altına alanlara kadar bu iş böyle devam ediyor. Sırf biraz mutlu olmak adına. Gerek var mı yok mu meselesine girmeyeceğim ama bu insanların peşinde koştuğu şeyin hazır olarak bana gelip biraz önce bahsettiğim gibi elimin tersiyle itmem, bugünlerin habercisi gibiydi. Gözlerinde tutkuyu hissettiğim insanlar vardı ve sırf benimle iletişim kurmak için yapmadıkları cambazlık kalmamıştı. İtiraf ediyorum; bunları egolarımla bir bir söndürmüştüm ve "biri gelir biri gider" penceresinden bakıyordum. Evet öyle de oldu. Ama fark ettim ki her gelen bir öncekinden daha kötüye gidiyor ve ben bunu çok geç anlıyordum. Hayatta "maddeciliğe" o kadar önem vermiştim ki görünmeyen değerleri (aşk,sevgi,tutku,mutluluk) hiçe saymıştım. Günümüzde ise bu değerlerin kıymetini daha iyi anlıyorum ve geçmişte üzerine bastığım kim varsa bir bir soyutlamaya çalışıyorum. Yaptıklarından zerre rahatsızlık duymayan geniş mideli insanlardan olmadığım için bunu da bir erdem olarak kabul ediyorum.
Her şey değişecektir, doğaları budur. Bir gün başarılı, bir gün başarısız olacaksınız, bir gün zirvede, bir gün dipte olacaksınız ama içinizde bir şey hep aynı kalacak ve o bir şey sizin gerçekliğinizdir.İnsan kendi gerçekliğinde yaşar, gerçekliği çevreleyen onca rüya onca kâbus içinde değil.

YORUMLAR

Ad

Gündem,2,Kişiselizm,23,Merak,6,Müzik,87,Web,19,
ltr
item
Melih Kotbaş Web Günlüğü: Kıymet Bilmiyoruz Galiba
Kıymet Bilmiyoruz Galiba
https://4.bp.blogspot.com/-TonGpwQ3Yaw/T8jGCm7DsDI/AAAAAAAAF64/YXxohNyGEPA/s1600/sanur_in_paradise-75.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-TonGpwQ3Yaw/T8jGCm7DsDI/AAAAAAAAF64/YXxohNyGEPA/s72-c/sanur_in_paradise-75.jpg
Melih Kotbaş Web Günlüğü
http://www.melihkotbas.com/2016/05/kymet-bilmiyoruz-galiba.html
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/2016/05/kymet-bilmiyoruz-galiba.html
true
948153147169199003
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv ARAYIN Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et Premium İçerik Kilidi açmak için lütfen aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanın. Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.