$type=carousel$cols=3$show=home$ct=0

Otobüs Firmalarıyla İmtihanımız

Otobüs firmaları
Bugün haberlerde gördüğüm o malum otobüs firmasında yaşanan "sapık muavin" olayından yola çıkmak istedim. Bu olay ne kadar dallanıp budaklansa da emin olun şaşırmamak lazım. Çünkü hayatımın yarısından çoğunu otobüs yolculuklarıyla geçirdiğim için hangi firmanın ne halde olduğunu en iyi bilenlerdenim. Biraz bunlardan bahsetmek istiyorum.

Yaklaşık doğduğumdan bu yana otobüs firmalarıyla iç içeyim. Hem babamın memur oluşu hem de  gezme merakım beni onlarla muhatap etmeye devam ediyor. Bu yazıda firmaların rezil durumlarını maddeler halinde yazmak yerine çoğunu aynı havuzda biriktirmeyi düşünüyorum. Çünkü Türkiye'de davranış bozukluğu olmayan,eğitimli ve büyüklere saygı-küçüklere sevgi barındıran az sayıda otobüs şoförü ve muavini var. Tüm firmaların reklam ve propagandalarda kullandığı bir kaç madde vardır. Bunlar;
  1. Arabamızda son sistem konforlu koltuklar
  2. İnternet erişimi olan Lcd Tv'ler
  3. Güler yüzlü personel (!)
  4. 7/24 müşteri hizmetleri desteği vsvs...
Gelelim bu maddeler içinde hangisinin olduğuna. Bırakın İnternet erişimini, televizyonlar bile çalışmaz durumda. Kendi yaptığım yolculuklar sonucunda oluşturduğum istatistiklere göre, her 100 yolculukta sağlam Tv sayısı 5-6'yı geçmez. Güler yüz mü? Bırakın güler yüzü herhangi bir yüz yok. Ne kadar meymenetsiz ve eğitimsiz adam var işe almışlar. Yolcuyla nasıl konuşulur ya da nasıl hizmet verilir haberleri yok. Otobüs firmasının o bahsettiği "kurumsal" yapı, yola çıkıldığı anda tamamen bitiyor. Yolculuktan 4-5 saat sonra yolcuların bir kaçından şu cümleyi duyarsınız; "bir daha asla bu firmayla yolculuk yapmam."

Peki neden teyzeciğim? Çünkü muavin eğitimsiz bir bomba gibi. Çünkü bir şeye ihtiyacınız olduğunda tamamen diksiyon bozukluklarıyla dolu "sen-ben"li cevaplarla dolu. Çünkü otobüs şoförü sanki 2 adet uçak kullanıyormuş gibi bir hava içinde. Direksiyon başında muavine fırça atana da rastlarsınız,hareket halinde şoför değişimine de.

Gelelim bugünkü habere... A firması,B firması diye bir şey yok değerli okurlar. Bu firmaların %99'u yukarıda anlattıklarımın hepsine sahip ve 2016 gibi bir yılda hala buna devam ediyorlar. Muavinin yolculara sarkıntılık etmesi ya da o haber gibi sapıkça cinsel hazza ulaşması bu anlattığım kafalardan kaynaklanan bir olay. Gün yüzü görmemiş adamları eğitim almadan ya da ne idüğü belirsiz psikopatları işe alırlarsa bu böyle devam edecek. Artık belediye otobüslerine dönmüş bu firmaların bir an önce şöyle bir silkelenmesi gerekiyor. Bu sahip oldukları müşteri hizmetlerinin yapabileceği bir şey değil çünkü onlar da aynı kafada. Devletin bu işe el koyması gerekiyor artık. Bu, devlet odaklı firmaların özel firmalara rakip olma şeklinde de olabilir uçak biletlerinin fiyatlarında iyi bir iyileştirme şeklinde de olabilir. Bunlar öyle bir duruma geldi ki, müşteriyi "kesin" gözüyle görüp "biri gelir biri gider" politikasıyla ilerliyorlar. Size tavsiyem; olabildiğince memnun kaldığınız firmalara odaklanıp, memnun kalmadıklarınızı asla tercih etmeyin. Gelirler azalınca bunların duvara çarpıp kendilerine gelme olasılığı artacaktır.

YORUMLAR

Ad

Kişiselizm,23,Merak,9,Müzik,88,Web,21,
ltr
item
Melih Kotbaş Web Günlüğü: Otobüs Firmalarıyla İmtihanımız
Otobüs Firmalarıyla İmtihanımız
http://i.milliyet.com.tr/OnedioGallery/Detail/2015/04/13/79_pt1_117.jpg
Melih Kotbaş Web Günlüğü
http://www.melihkotbas.com/2016/05/otobus-firmalaryla-imtihanmz.html
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/2016/05/otobus-firmalaryla-imtihanmz.html
true
948153147169199003
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv ARAYIN Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et Premium İçerik Kilidi açmak için lütfen aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanın. Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.