$type=carousel$cols=3$show=home$ct=0

Televizyonlar Siyaset Çöplüğü

Son 10 yılda televizyonlar öyle bir hal aldı ki hangi kanalı açarsak açalım yüzünde meymenet olmayan, yaptığı işiyle alakasız adamların yani siyasetçilerin her dakikasını izler olduk. Benim bildiğim, televizyonu açtığımızda uç noktalara değinen ve sanatıyla bizlere güzel dakikalar yaşatan sanatçıların varlığı olurdu. Ne bileyim, Volkan Konak'ın "Kadınım" deyişini,İbrahim Tatlıses'in nağmelerini ya da sevdiğimiz sanatçıların yeni albümlerini dinlerdik. Yeni filmlerle alakalı belgesel ve kamera arkası görüntülerine yer verilirdi. Kısacası televizyonların asıl sahibi olan "sanat" yer alırdı medyada. Bu aletin amacı bu değil mi zaten?

Şimdi alıyorsunuz kumandayı elinize ve hangi kanalı açarsak açalım birinin mitingte milleti gazlamasını izliyoruz. Yok o ona laf atmış,yok yargı bunu yaptı, yok kasetleri çıkmış,yok paralel,yok şu bu... Artık yeter kardeşim. Türkiye'de olmayan siyasetin bir de kirli tarafını izlemek zorunda değiliz. Biliyoruz, kanallar a ya da b partisine revize edilmiş durumda ve çoğunun bu ülkeyi düşünüyormuş havalarını artık millet yemiyor. Çoğunuzun para ve saltanatlık peşinde olduğunu Afrika yerlileri bile biliyor. E buna ses çıkaranın sonu belli. Kısacası kirli ve rant siyasetinizi alın ve televizyonlardan o samimiyetsiz ellerinizi çekin. Türkiye yaşanacak gibi değil ve her geçen gün daha çok boğulduğumu hissediyorum.

Biz artık yalanları değil sanat ve bilimsel programlar izlemek istiyoruz. Her düşünceye saygı duyulduğu,kendini satmayan kanal ve insanları dinlemek istiyoruz. Bakış açımızı daha çok genişletip bizden küçük olan insanlara yol göstermek istiyoruz. Gece saatlerinde içeceğimizi alıp kırpılmadık yeri kalmayan filmler yerine sansürsüz filmler izlemek istiyoruz. Ben sirk alanı haline gelen izdivaç programlarıyla, para ve yalan piyasasına dönmüş siyasetin televizyonlardan yok olmasını istiyorum. Şimdi çıkar ve derler ki; "Haberde mi dinlemeyeceğiz?"  Bana 1 tane satılmamış haber kanalı gösterin gelin beraber izleyelim. Samimiyetsiz haberler izleyeceğime hayvanlar alemi belgesellerini tercih ederim.Zira onların doğası bizden daha dürüst ve samimi.

YORUMLAR

Ad

Gündem,2,Kişiselizm,23,Merak,6,Müzik,87,Web,19,
ltr
item
Melih Kotbaş Web Günlüğü: Televizyonlar Siyaset Çöplüğü
Televizyonlar Siyaset Çöplüğü
http://s33.postimg.org/5oxa1lzvz/tumblr_meip4edx4_H1qmho7ko1_500.jpg
Melih Kotbaş Web Günlüğü
http://www.melihkotbas.com/2016/06/televizyonlar-siyaset-coplugu.html
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/2016/06/televizyonlar-siyaset-coplugu.html
true
948153147169199003
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv ARAYIN Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et Premium İçerik Kilidi açmak için lütfen aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanın. Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.