$type=carousel$cols=3$show=home$ct=0

Cevapladım: Ben Nasıl Biriyim?

Tüm çıplaklığıyla söylüyorum; insanlardan duyduğum en büyük cümle "seni çözemedik,enteresan birisin" deyimi. Kendilerine "nasıl yani?" dediğimde "bilmiyorum yaa değişik düşüncelerin ve tarzın var" diye cevap veriyorlar. Tabi söz konusu tarz olunca farklı olmak zorunda zaten ayrı mesele. Peki şu yapı meselesi nasıl ilerliyor gelin bakalım!

Nelere sinirlenirim,normalde sinirli miyim?

Zaman kavramı hayatımda dikkat ettiğim en önemli şey. Mesela, yarın biriyle belli bir saatte buluşacak isek o saatten 1 dakika ileri gitmemeli! Artık erken mi çıkarsınız ne yaparsanız bilemem ama o saat geçmeyecek kardeşim. Ya da bir konuda plan yaptıysam mutlaka belirlediğim zamanda olmak zorunda. Aksi takdirde kan çıkar(!) Ne kadar yakın olurlarsa olsunlar, birinin yalanını yakaladığım zaman hem sinirleniyor hem de güvenimi tamamen yitiriyorum. Bir diğer sinirlendiğim şey; durağan ve sıkıcı insan modelleri. Yapı itibariyle macera ve gizem duygusuna aşık biri olarak, insanları bu özellikleriyle çevreme dahil ediyorum.

Takıntılarım

Herkeste olduğu gibi benim de bir kaç takıntım var. Örneğin; simetri takıntısı, çevremdeki objelerin düzenli ve temiz olmak zorunda olması, kaldırımda yürürken şekilli taşların üzerinden gitme takıntısı, 19,11 gibi sayılara tahammülsüzlüğüm vb...

Kırmızı karakter-yeşil karakter

Eski çalıştığım iş yerinde karakter analizi yapılmıştı ve sonuçlar mavi-yeşil olarak ayrılmıştı. Yeşil renkte olanların duygusal yönü gelişmiş, ihtimalleri düşünen ve karar vermek için bir çok unsurdan etkilenen birini temsil ediyordu. Kırmızı renk ise; kararlılığı, dediğim dedik tipleri, disiplinli ve karar verme konusunda duygusal yönünü bastırabilen insanları temsil ediyordu. Sizin de tahmin edeceğiniz gibi benim test sonucu kırmızı çıkmıştı.

Aşk-İlişkiler-Duygusallık

Günümüz astrolojisine inanmasam da Oğlak burcu olduğumu ve bazı özelliklerini taşıdığımı söyleyebilirim. Duygusallığını gizleyen,soğukkanlı,sadakat sahibi ve sahiplenici bir yönüm var. İlişkilerde ilk zamanlarda uzak durup iyi bir analizi tercih ederim. Şimdiye kadar araştırdığım-öğrendiğim beden diline ve cümlelerde gizlenen "asıl anlamlara" odaklanırım. Karşımdaki insanda ego sezersem önce iyi bir ezer sonra da egosu altında boğarım. "Dış görünüşe önem vermem" palavrasına 90 derece karşıyım. En çok dikkat ettiğim noktalar; ses tonu, bakımlı eller, uzun saç (olmazsa olmaz) ve karakter. (Olmazsa hiç olmaz)  Bu zamana kadar biten ilişkilerimin sebep ortalamasını alırsam eğer; karşı cinsin hayatında görmediği ancak hayalini kurduğu yaşamı ellerine verdiğim için kaldıramamaları diyebilirim. Atalarımızın dediği gibi; "Alışmadık g*tte don durmaz"

İyi biri miyim yoksa kötü biri mi?

Bu soruyu karşınızdaki insana sormak ne kadar saçma değil mi? Kötü olsa size kötüyüm der mi? Ben derim! Bunu biraz açmak lazım... Bir insan neye göre kötü ya da iyi olur? Eğer siz çok iyi biriyseniz ya da karşınızdaki insana iyi davranıyorsanız ama bunun karşılığında kötülük görüyorsanız o kişi kötüdür. Bana yalan konuşan, saman altından su yürüten, sağ gösterip sol vuran insanlara karşı çok kötü biriyim. Acıma duygumu onlara karşı yitiriyorum ve gözümü kırpmadan karşılığını fazlasıyla ödetiyorum. Hepsine karşı mı? Hayır. Bazı insanlara hak ettikleri karşılığı vermek yerine, hayatın kollarına teslim edip sert duvarlara çarpmalarını izlemek daha iyidir. Çünkü onlar hatalarını kendi elleriyle yaptıklarını gördüklerinde asıl karşılığı almış olurlar. Bunların dışında iyi bir adamım. Bana can olana ben ruh olurum. Yüzümü güldürenler çok değerlidir ve her türlü yardımlarına koşarım.

Dışarıdan Nasıl Bilirler?

Çevremde her 10 kişiden 9'u cümleye "çok açık sözlü biri" diyerek başlar. Bunun iyi ya da kötü bir şey olduğunu ilerleyen günlerde tartışırız fakat şimdilik tek söyleyebileceğim şey; şeytani bir yüze sahip olmaktansa açık sözlü olmak daha iyidir. Bunun dışında, sahip olduğum adalet duygusunun çok geniş olduğunu ve sağlanana kadar her şeyi göze alabileceğimi bilirler. Ayrıca menfaat uğruna kimseye minnet etmediğimi de hatırlatmak isterim.

Meraklar-Hobiler

Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi korku üzerine ne varsa onu seviyorum. Yaklaşık 10 yıldır metafizik ve parapsikoloji konularını büyük bir merakla araştırıyorum. Mısır medeniyetine ve antik çağ uygarlıklarına merakım var. Korku filmi tutkunuyum ve ileride kendi senaryomu yazıp "alın size korku filmi" demeyi düşünüyorum. Müzik olayını unutmamak lazım. Yeni Türkü, Ezginin Günlüğü, Cem Adrian, Teoman, Sıla, MFÖ ve Hüsnü Arkan gibi isimleri tutkuyla dinliyorum. Aynı tarza sahip olduğum insanlarla daha iyi anlaştığımı düşünüyorum.

Son olarak...

Hemen hemen çevremdeki herkese demişimdir. "Bırakın şu mantıklı konuşmaları. Saçmalamak daha güzel!" Evet, şimdi de aynı şeyi söylüyorum. Yazdıklarım sizlere mantıklı biri olduğum imajını yansıtmış olabilir fakat bunlardan daha fazlası yok. Hem, yanınızda sürekli mantık delisi insanları tutmak sıkıcı olsa gerek...
Ad

Gündem,2,Kişiselizm,23,Merak,6,Müzik,87,Web,19,
ltr
item
Melih Kotbaş Web Günlüğü: Cevapladım: Ben Nasıl Biriyim?
Cevapladım: Ben Nasıl Biriyim?
https://1.bp.blogspot.com/-rKHAWAJETms/WbRL--xC3qI/AAAAAAAAOZQ/AY10zQRfghkzkkbEZeRSbwui7UlL0GG0gCLcBGAs/s320/444.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-rKHAWAJETms/WbRL--xC3qI/AAAAAAAAOZQ/AY10zQRfghkzkkbEZeRSbwui7UlL0GG0gCLcBGAs/s72-c/444.jpg
Melih Kotbaş Web Günlüğü
http://www.melihkotbas.com/2016/09/cevapladm-ben-nasl-biriyim.html
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/2016/09/cevapladm-ben-nasl-biriyim.html
true
948153147169199003
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv ARAYIN Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et Premium İçerik Kilidi açmak için lütfen aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanın. Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.