$type=grid$show=home$count=3$snippet=hide$meta=hide$tbg=rainbow$rm=hide

Tüm Siyasilere Sesleniyorum!

İlk defa bir yazı yazarken zorlanıyorum. Türkiye bu hafta 10 aylık bebeğiyle tecavüze uğrayıp alçakla öldürülen Suriye'li kadını konuşuyor. Sakarya'da gerçekleşen bu olay tam anlamıyla kelimelerin bittiği ve ülke zihniyetinin ne hale geldiğinin en iyi resmidir. Hani Cumhurbaşkanı diyor ya "Halk isterse idamı getiririz" diye...

Sayın Cumhurbaşkanım; idam söylemleriniz Avrupa'ya karşı bir blöf mü yoksa sözünüzün arkasında mısınız anlayamadım. Halkın idam konusundaki düşünceleri nettir ve bunu siz de biliyorsunuz. Bu cinsi-sapık ve eğitimsiz teröristlerin, halkın parasıyla hapislerde yiyip içmesi,konaklaması ağrımıza gidiyor. Verdiğim vergilerden bu canilere 1 gram gidiyorsa buna dur demeyenlere hakkımı helal etmiyorum. Daha ne olması gerekiyor idam için? Hamile bir kadın alçakça tecavüze uğruyorsa, yanındaki 10 aylık çocuğuyla beraber başı taşla ezilerek öldürülüyorsa daha neyi bekliyoruz? Bunların DAEŞ'ten farkı nedir?

Sayın Cumhurbaşkanım; bu ülkeye artık "mantıklı" hukuk düzeninin gelmesi gerekiyor ve biz bu yüzden sizlere oy verdik. Toplu taşıma araçlarında şort giydiği için kıza tekme atmayı kendine hak gören ve yukarıda bahsettiğim olaylarda geçen şahısların zihniyetleri ortaktır. Her geçen gün bilim ve eğitimden uzaklaşan ülkemizin bunlardan temizlenip artık refaha kavuşması gerekiyor. Belki ben sizin kadar hukuk konusunda iyi değilim ama adaletin bu olmadığını bilecek kadar aklım başımda. Televizyonlarda sigara,alkol vb ürünleri hatta cinsel odaklı sahneleri sansürlemekle bu iş çözülmüyor. Ben size bu ülkede "adalet" duygusu oldukça geniş bir genç olarak sesleniyorum. Artık eğitime ve caydırıcı adalet (idam) sistemine geçip yasaklarla bu işin olmayacağının farkına varın.

Tüm siyasi partilere sesleniyorum; hiçbirinize mensup değilim çünkü siyaset denilen olgu bu ülkede para kazanma sektörüne dönüşmüş durumda. Madem kazara seçildiniz ve o mecliste yer alıyorsunuz, şimdiye kadar yapmadığınız ve oldukça başarısız olduğunuz "ortak kararlar" verme olgusunu kurma zamanı gelmiştir. O koltuklara oturduğunuz anda "bu ülke için ne yapsam" değil de "hangi ayrıcalığımı kullansam" derdini bir kenara bırakıp uyanın artık. Biz halk olarak kafamıza göre yasa çıkaramıyoruz ve bunu siz yapın diye cebinize yüklü miktarlarda para koyup meclise sokuyoruz. Ama sonuç yine tecavüz,yine saldırı,yine terör ve yandaşları...

Artık yeter. Bunun Suriye'lisi Türk'ü ya da başka bir ırkı yok. Harekete geçmek için neyi bekliyorsunuz bilmiyorum ama daha fazla insan öldürülmeden,saldırıya uğramadan ya da tecavüze uğramadan bu işin gereğini yapın. Uzaktan lanetlemelerle ve kınamalarla bu iş yürümüyor. Çıkarın idamı biz onaylayalım.

YORUMLAR

Ad

Gündem,5,Kişiselizm,130,Konuk Yazar,3,Müzik,91,Sinema,102,Web,28,
ltr
item
Melih Kotbaş » Web Günlüğü: Tüm Siyasilere Sesleniyorum!
Tüm Siyasilere Sesleniyorum!
Tecavüz skandalları arttı ama idam gelmedi.
https://1.bp.blogspot.com/-tcAl2rlGTt4/WEWwXDJimSI/AAAAAAAADss/JXnihu5digIBMsA4GoIp6BJ-b6NY8kTZwCLcB/s320/politika.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-tcAl2rlGTt4/WEWwXDJimSI/AAAAAAAADss/JXnihu5digIBMsA4GoIp6BJ-b6NY8kTZwCLcB/s72-c/politika.jpg
Melih Kotbaş » Web Günlüğü
http://www.melihkotbas.com/2017/07/tum-siyasilere-sesleniyorum.html
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/2017/07/tum-siyasilere-sesleniyorum.html
true
6731106953591775180
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv SEARCH Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et Premium İçerik Kilidi açmak için lütfen aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanın. Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.