$type=carousel$cols=3$show=home$ct=0$tbg=rainbow$hide=mobile

İngilizce Öğrenme Sitesi Tavsiyesi: Duolingo

Yaklaşık 1 haftadır incelediğim ve oldukça beğendiğim bir internet sitesini sizlere tanıtmak istiyorum. Biliyorsunuz; İngilizce dilini öğrenmek bazen çok bunaltıcı olabiliyor. Yıllarımızı kurslara verip yurt dışına çıkma hayalleri bu konuda bize gaz verse de işin içine girdiğimiz zaman sonsuz bir denizin içinde boğuluyoruz. Nereden ve nasıl başlayacağımızı bilemiyoruz... Şunu belirtmemde fayda var; dil dile değmeden dil öğrenilmez lafını size bir kez daha hatırlatıyorum. Ne kadar kursa giderseniz gidin, ingilizce konusunda mutlaka eksikleriniz olacak. Hele ki kendinizi ülke dışına attığınız anda, mevcut İngilizce bilginizin bir hiçten ibaret olduğunu göreceksiniz.
Duolingo
Ama yine de bir temeliniz olmalı. İngilizce cümle yapısı,zamanlar ve kelimeleri (orta düzeyde) bilmeniz gerekiyor. Yani gramer dediğimiz dil bilgisinden haberiniz olması gerekiyor. Bunun için de sizlere güzel bir internet sitesi tavsiyesi veriyorum. İsmi: Duolingo. Siteye girdiğinizde ingilizce başlangıç seviyesini seçiyorsunuz ve derslere başlıyorsunuz. İlk dersler kelime odaklı ve ilerledikçe cümlelere doğru giriş yapıyorsunuz. Tabi her bir ilerleyişe sanal olarak hediye alıyorsunuz. Bu da sizi daha iyi motive ediyor. İlk girişte "günlük kaç dakikanızı öğrenmeye ayırmak istiyorsunuz" gibi bir seçenek sunuyor. Ona göre eğitim süreniz belirleniyor. Siteye girmediğiniz günlerde mailler atıp "hadi alıştırma yapalım" gibi uyarılar geliyor. Ben içeriğini gayet sevdim ve başlangıç seviyesinde olanlar mutlaka altyapılarını oluşturacaklardır. Arayüzü sıkıcı değil gayet eğlenceli. İnsanı sıkmadan öğretiyor. Lafı fazla uzatmadan BURAYA tıklayıp derslerinize başlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Ad

Araştırmalar,23,Kişisel,21,Müzik,90,Sinema,13,Web,30,
ltr
item
Melih Kotbaş - Web Günlüğü: İngilizce Öğrenme Sitesi Tavsiyesi: Duolingo
İngilizce Öğrenme Sitesi Tavsiyesi: Duolingo
İngilizce eğitim siteleri,ingilizce eğitim sitesi, ingilizce öğrenmek istiyorum.
https://s19.postimg.org/55wtin1ur/duolingo-review-a-free-fun-way-to-learn-a-langua.jpg
https://1.bp.blogspot.com/wAHnvPHFQhVsGRSMoU-yB4Rxmo7oTj1NO8Qp_Sxou89bidCys_4vcIwn1MfPFd4pKjfz=s72-c-h556
Melih Kotbaş - Web Günlüğü
http://www.melihkotbas.com/2017/09/ingilizce-ogrenme-sitesi-tavsiyesi.html
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/2017/09/ingilizce-ogrenme-sitesi-tavsiyesi.html
true
948153147169199003
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv ARAYIN Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et Premium İçerik Kilidi açmak için lütfen aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanın. Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.