$type=carousel$cols=3$show=home$ct=0$tbg=rainbow$hide=mobile

Paranormal Olayların Gerçekleştiği Okula Gittim!

Hem arkadaşlarımın hem de sizlerin benden beklediği gerçek bir hikayeyle karşınızdayım. Bulduğum ilk fırsatta gideceğim demiştim ve dün Karadeniz yollarına düştüm. Uçaktan iner inmez güzel bir yemek yedim ve bana verilen adrese gittim. Adres Trabzon'un (ismini vermemi istemedikleri için söylemiyorum) bir köyüne aitti. Sırt çantamda bıçağım, çeşitli tütsüler ve tılsımlar mevcuttu. Bunların ne işe yaradığını daha sonra başka bir konu başlığında açıklarım. Bu olay kesinlikle ergenlerin uydurup video çektiği tarzda bir olay değil. Köy halkına sordum,hocalara sordum ve bana verilen kitapları inceledim. Sonuç itibariyle olay gerçekti.

Terk edilmiş okul 1933 yılında inşa edilmiş ve ilk eğitimine 1934'de başlamış. Bu eğitim islam dini ağırlıklı olmak üzere matematik ve Osmanlı tarihi hakkındaki konuların konuşulduğu bir köy okuluymuş. Hatta eğitim açısından bir çok okuldan daha iyiymiş. Mesainin bitiş saatine yakın, okulda bulunan hocalar kendi aralarında bilimsel konuşmalar yapar ve burayı kalkındırma adına her türlü fedakarlığı yapmaya hazırmışlar. Bu yenilenme ve ilerleme süreci 20 yıl süreyle devam etmiş ve enteresan olayların başladığı yıllar da bu zamanlara denk gelmiş.
Terkedilmiş Okulun İçi
1968 senesinde öğrencilerden kaynaklandığı düşünülen bir yangın çıkmış ve bir çok demirbaş eşya burada yok olmuş. Okul 7 ay süreyle kapalı tutulup tekrar bir tadilat sürecine girmiş. Bu süreç içerisinde okulda çalışan işçiler, duvarlarda garip sembollerin belirdiğini ve bunlara bir anlam veremediğini defalarca bildirmiş. Bu olay okul idaresine bildirilse de, öğrencilerin bir oyunu olduğunu, bunu yapanların tespit edileceği söylenmiş. Bir kaç öğrenciden şüphelenilse de kesin bir sonuç alamamışlar. Okul bekçileri yaklaşık 2 sene boyunca herhangi bir sorun yaşanmadığını ve asıl olayların ondan sonra başladığını belirtmiştir.
Terkedilmiş Okul
Özellikle gece saatlerinde tutulan tek kişilik nöbetlerde, sıraların yere sürtünme sesleri, kağıt sesleri ve panoların kendiliğinden hareket etmesi gibi bir çok hadiseye şahit olmuşlar. Bu söylemler halk arasında yayılınca veliler çocuklarını o okuldan tek tek almaya başlamış. Tabi bu sırada eğitime ara verilmemiş, aksine o dönemlerde yaşayan paranormal olaylar konusunda ilim sahibi hocalar getirtilmiş ve çeşitli incelemelerde bulunulmuş. Hocalar, okul yöneticilerine neler yapmaları gerektiğini tek tek anlatsa da bu olayların ardı arkası kesilmemiş. Haftanın 4 günü duvarlarda ve yerlere garip sembollerle güne başlarlarmış.
Terkedilmiş Okul
Aradan yıllar geçmiş ve okulda bir kaç kez sebebi belli olmayan yangınlar çıkmış. Hem öğrencilerin hem de velilerin korkulu rüyası haline gelen bu okul, 1982 yılında eğitimine son verip sırlarıyla beraber hayata veda etmiş. Burası hakkında bir kaç kişiyle konuştum ve hepsi aynı bilgileri verdikler. Yangınlardan dolayı bir kaç kez restore edilmiş ve geriye fotoğraflarda gördüğünüz üzere boş duvarlar kalmış. Bu binanın hemen yanında 2 katlı bir ev var. Orada yaşayanlar, çocuklarını kesinlikle oraya yaklaştırmıyor. Konum olarak ise, hemen aşağısında mezarlık ve cami yer alıyor. Belli ki bir takım görünmeyen varlıklar orayı sahiplenmiş ve insanlar ne yaparsa yapsın terketmemişler.

YORUMLAR

Ad

Araştırmalar,23,Kişisel,21,Müzik,90,Sinema,13,Web,30,
ltr
item
Melih Kotbaş - Web Günlüğü: Paranormal Olayların Gerçekleştiği Okula Gittim!
Paranormal Olayların Gerçekleştiği Okula Gittim!
İçinde paranormal olaylar yaşanan okulu ziyaret ettim.
https://s26.postimg.org/5rzask50p/image.jpg
Melih Kotbaş - Web Günlüğü
http://www.melihkotbas.com/2017/09/paranormal-olaylarn-gerceklestigi-okula.html
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/2017/09/paranormal-olaylarn-gerceklestigi-okula.html
true
948153147169199003
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv ARAYIN Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et Premium İçerik Kilidi açmak için lütfen aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanın. Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.