$type=carousel$cols=3$show=home$ct=0

Melih Kotbaş Kimdir?

Karadeniz tohumuyla şekillenip gözlerimi İstanbul/Bayrapaşa'da açmışım. Bu sihirli ve insanı hayata hazırlayan şehir,bana çocukluk yıllarımdan itibaren çok şey kattı. Her Pazartesi Bayrampaşa pazarında kayboluşlarım,evdekilerin beni cezalandırması,sokak çetelerine karışmalarım derken çocukluğum bu şekilde devam etti.

Eğitim

İstanbul/Bayrampaşa Vatan İlköğretim Okulun'da eğitim hayatına başladım. Aradan yıllar geçti ve yolumuz yavaş yavaş özümü oluşturan Karadeniz kıyılarına doğru kaydı. Eğitim hayatıma sırasıyla Ordu,Trabzon ve en son Samsun'da devam ettim. Ayrıca ikinci üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdim.

İş/Güç

Okuduğu bölümle alakasız işlerde çalışan topluluklar arasındayım.Turizm bölümü mezunu olsam da sağlık sektöründe çalışmaktayım. (Özel bir hastanede) Yapı olarak ticarete uygun bir bünyem olduğunu hissediyorum ve bu özelliği küçük yaşlarda dedemin bakkalında çalışarak keşfetmiştim. İş hayatında planlı ve istikrarlı çalışmayı severim.

Köşe ve Blog Yazarlığı

Geldik işin en can alıcı noktasına. Bu değirmenin suyu nereden geliyor ve nasıl başladı? Divan edebiyatından günümüze kadar gelen yazar ve şairlerimizin, bu işe giriş noktaları çoğunlukla aşk olmuştur. Mutlaka birilerine ya da bir şeylere aşık olup kaleme sarılmışlardır. Benim ki de böyle başladı. Lise yıllarında ilk defa bir kıza aşık olmuştum ama ne aşk... Naralar atmalar,hediyeler boğmalar,her anında yanında olmalar derken kızı başkasıyla gördüğüm o gün, dünyanın tam yuvarlak olmadığını anlamıştım. Bunları o yaşta mutlaka birilerine anlatıp dertleşmem gerekiyordu ama ne aile ne arkadaşla bana yetmiyordu. Tam o anda aklıma bir fikir geldi ve hemen odama geçip gece saatlerinde günlüğüme yazdığım yazıları sanal ortama taşımaya karar verdim. Tabi şuan okuduğumda hala gülüyorum çünkü dertli dertli yazdığım yazılar buram buram ergenlik kokuyor İlk açtığım blog sitesinde günlük olarak yazılar yazıyor kendimi geliştiriyordum. Tabi o zamanlar bu kadar meşhur değildi bu işler. -Şimdi iki kelimeyi bir araya getiremeyenler blog yazarlığı yapıyor ayrı mesele- Aradan yıllar geçiyor ve ben işi daha çok geliştirerek kendi alan adlarımı satın alıyorum. Sırasıyla; yazarnet,netyazarları ve en son melihkotbas.com adıyla yayın hayatına merhaba diyorum. İlk yıllarda bir kaç reklam firmasıyla görüşüp reklamlar alıyorum ve yazdığım yazılardan dolayı tebriklerle ödüllendiriliyorum.Bu sayede ünlü insanlarla tanışıp görüşme fırsatım oluyor.
İşi daha çok geliştirip "Bazı Şeyler" adlı bir kitap çalışmasına girişiyorum. Ana tema olarak Kaybedenler Kulübü filminden esinlenip onu gerçek hayata uyarlama düşüncesiyle yola çıkıyorum. Bu süreç içerisinde yayınevleriyle hararetli konuşmalar yapıp 1 kelimesini değiştirtmem! deyip postayı koyuyorum. Tabi böylelikle o kitap yarım kalıyor. En son kendisiyle bir avm'de görüşüp ikinci buluşmayı gerçekleştirmediğim sevgili Sunay Akın'a şükranlarımı sunup bu maceraya hâlâ devam ediyorum. Şuan da Radikal,Milliyet gazetelerinin blog sayfalarında ve herkesin tanıdığı sevgili Onur Akay'ın magazin ağırlıklı haber sitesinde köşe yazarlığı yapmaktayım. İnternette yer alan blog yazarlarından daha eskiyim. Bu işin mazisi yaklaşık 10 senedir devam ediyor. Allah kazadan beladan uzak tutsun.

Hobiler/Meraklar

Sıkı bir korku filmi tutkunuyum. Günde 2-3 film izliyorum ve o anda filmin senaryosunu yaşıyorum. Son zamanlarda korku filmi bulamamak gibi bir derdim var. Eee bu potansiyele film yetişmiyor tabi. Yaklaşık 4 senedir metafizik konularla ilgileniyorum. Sizin deyiminizle görünmeyen varlıklar,gizli alemler vb. Tabi inceledikçe psikolojiniz bozuluyor ama söz konusu meraksa akan sular duruyor benim için. Son olarak da beden dili,iletişim ve davranış bilimleri üzerine araştırmalarım devam ediyor. Hakkımda daha detaylı bilgilere ulaşmak için buradaki yazıyı okuyabilirsiniz.
Ad

Gündem,2,Kişiselizm,23,Merak,6,Müzik,87,Web,19,
ltr
static_page
Melih Kotbaş Web Günlüğü: Melih Kotbaş Kimdir?
Melih Kotbaş Kimdir?
Melih Kotbaş Web Günlüğü
http://www.melihkotbas.com/p/melih-kotbas-kimdir.html
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/
http://www.melihkotbas.com/p/melih-kotbas-kimdir.html
true
948153147169199003
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv ARAYIN Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et Premium İçerik Kilidi açmak için lütfen aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanın. Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.