$type=grid$c=3$tbg=rainbow$m=0$sn=0$rm=0$h=300$show=home$hide=mobile

Şehitler Köprüsü'nün Havaya Uçurulduğu Çizgi Dizisi

Herkese merhaba. Bu yazıyı kısa olacak çünkü hakkında milyonlarca komplo teorisi üretilebilir. Bu yüzden kendi fikrimi yazıp çıkmak istiyorum. İnternetten takip ettiğim Family Guy adlı çizgi dizisi enteresan bir şekilde Ayasofya'yı konu aldı. Fragmanında ABD'li bir kaç yetkili Ayasofya'yı yok etmeye çalışan birilerinin olacağını ve "büyük kiliseyi" kurtarmak gerektiğini anlatıyor. Saniyeler sonra 3-4 kişilik bir grup şehitler köprüsüne geliyor ve başka gezegenden geldiğini söyleyen robota karşı savaş haline giriyorlar. Sonucunda ise robot parçalanıyor.

Geçtiğimiz gece herkesin severek izlediği Öteki Gündem adlı programda bu konu konuşulmuş. Program kayıtlarına baktığımda bu çizgi dizi hakkında oldukça sağlam teoriler üretildi. Patlamanın şehitler köprüsünde olması ve deyim yerindeyse "bize gıcık olan" ABD'nin neyin peşinde olduğunu propaganda aracı olan film-çizgi filmleri nasıl kullandığını oldukça iyi görüyoruz. Biliyorsunuz Ayasofya'nın hem bizler için hem de Batı için önemi çok büyük. Tarihten gelen büyük bir şansla topraklarımızla barındırdığımız Ayasofya'nın camiye dönüştürülme düşüncesi bir kaç ay gündem olmuştu. Fakat bazı devletlerin bu durum hoşuna gitmediği için tepki göstermişlerdi
Blue Beam - Mavi Işık Projesi
Aşağıda izleyeceğiniz üzere, dünyanın 7 harikası olarak kabul ettikleri Ayasofya hakkında "onu uzaydan gelenlerden kurtaracağız" ifadesi kullanılıyor. Tabi ki köprünün şehitler köprüsü olması ve peşinde olukları Ayasofya'nın tesadüf eseri seçildiğini kimse düşünmesin. Komplo teorisyenleri "saldırı olacak, Ayasofya'nın peşindeler" gibi yorumlar yapsalar da, ben daha derin konuların olduğunu düşünüyorum. Bir kısım düşünür o robotların Blue Beam - Mavi Işık Projesi projesi olarak adlandırılan, uzaydan hologram teknolojisiyle yansıtılan çeşitli figürler olabileceğini söylediler. Bu da bir ihtimal fakat bu tür konuları araştıran insanların bu projeden haberdar olması öyle zannediyorum ki ABD'nin istemeyeceği bir şey. Yani zaten insanların bildikleri bir şeyi gelip gizli bir şeymiş gibi uygulamak aptallık olur.

Benim düşüncem daha farklı. Eğer dikkat ederseniz yukarıdaki fotoğrafta yer alan robotun tek gözü var. Yahudilerin ve Hristiyan'ların (bir kısmı) Deccal'in gelişini beklerler. Sadece bu çizgi dizide değil bir çok filmde tek gözlü yaratığın Deccal olduğunu, bilinmeyen bir yerden çıkıp geleceğini ve dünyaya korku salacağını tasvir ederler. Bizim inancımıza göre de bu şekildedir. İkinci dikkat edilmesi gereken nokta ise seçtikleri mekanın şehitler köprüsü olmasıdır. Hatırlarsanız geçtiğimiz senenin 15 Temmuz'unda darbe girişimi yaşandı. Bu girişimin en yoğun yaşandığı bölge bu köprüydü. İster istemez Deccal olarak tanımladığım robotun aslında ABD'nin maşa olarak kullandığı-kullanacağı bir örgüte ait olabilir mi diye düşünüyorum.
Family Guy
Bir diğer tezim de çok fazla takılmamak gerektiği. Biliyorsunuz Hollywood sinema sektörü, gizli örgütlerin propaganda aracı olarak kullandığı bir sektör. Filmlerde direkt konu olan ya da kullanılan objelerin içine saklanan bilgiler genelde mesaj niteliği taşır. Mesela kıyamet ya da farklı gezegenlerden dünyaya gelip insanlığı tehdit eden her türlü olaya karşı ABD dünyayı kurtarır. Bazen farklı devletlerden yardım alsa da baş aktör hep kendisi olur. Bu tarz filmler çekilirken, senaryo gereği "acaba bu işin altında Ruslar mı var?" cümlesi çoğu zaman kullanılır. Onlarla dalga geçilir ve savaş teknolojisi kıyaslanır. Diyeceğim şu ki; ABD bunu filmlerle hep yapıyor zaten. Bizimkiler "Amerika bizim dostumuz" dese de içten içe onlardan dost olmayacağını bilirler. Çünkü Amerika doyumsuzdur ve girdiği damarı kurutmadan ayrılmaz oradan. Türkiye'ye tarihten gelen "gıcık olma" durumu bundan sonra da devam edecektir. Üstüne basa basa söylüyorum yine söyleyeceğim; Amerika'da projeler-planlar bitmez. Bizim en yakında zamanda bilim odaklı teknolojiye yatırım yapmamız gerekiyor. Aksi takdirde camiler inşa ederken hala Amerika'nın "acaba ne demek istedi?" taktikleriyle uğraşır dururuz.

YORUMLAR

Ad

Araştırmalar,52,Genel,7,Kişisel,43,Sinema,60,
ltr
item
Melih Kotbaş - Web Günlüğü: Şehitler Köprüsü'nün Havaya Uçurulduğu Çizgi Dizisi
Şehitler Köprüsü'nün Havaya Uçurulduğu Çizgi Dizisi
Family Guy dizisinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsünün havaya uçurulması. Family Guy çizgi dizisinde robotların saldırısı. Family Guy Türkiye,Family Guy İstanbul.
https://static.59saniye.com/thumb-cache/695x360/2017/11/08/20171108213542-7298.jpg
https://i.ytimg.com/vi/PW2cP8oLxiI/default.jpg
Melih Kotbaş - Web Günlüğü
https://www.melihkotbas.com/2017/11/sehitler-koprusunun-havaya-ucuruldugu.html
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/2017/11/sehitler-koprusunun-havaya-ucuruldugu.html
true
4640556393370585925
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv ARAYIN Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ Dakika Önce 1 Saat Önce $$1$$ Saat Önce Dün $$1$$ Gün Önce $$1$$ Hafta Önce 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.