$type=grid$c=3$m=0$sn=0$rm=0$h=300$tb=rainbow$show=home$hide=mobile

Soon Doong Mağarasındaki Reptilian Yuvaları

Çoğumuz Soon Doong adlı mağarayı biliriz. Vietnam-Laos sınırında bulunur ve dünyanın en büyük mağaralarından biridir. Burası 2013 yılında turizme açılmış ve büyük ilgi görmüştür. Yabancı kaynaklar araştırıldığında Vietnam ekonomisinin neredeyse %1'i bu mağaradan sağlanıyormuş. Adı duyuldukça ziyaret sayısı her geçen gün artan mağara, beraberinde bir takım garip olayları getiriyor. Buraya düzenlenen her her tur organizasyonunda mutlaka 1 turistin esrarengiz şekilde kaybolduğu söyleniyor. Hepsi bu kadarla bitmiyor tabi ki. Mağaranın derin bölgelerine inen turistler yetkililere "insanımsı sürüngen yaratıklar" gördüklerini rapor ediyorlar. Orada yaşayan yerel halk bu durumu kabullenmiş ve varlıklara "şeytanımsı" yaratıklar ismini vermişler. Bir kısmı da, vücudu insan gibi fakat derisi ve yüzü kertenkeleyi andıran bir yapısı olduğunu söylemişlerdir. Kısacası bu yaratıklarla defalarca karşılaşmışlar.
Soon Doong Reptilian
Soon Doong mağarasında yaşanan bu olaylar resmi çalışanların da dikkatini çekmiş, bunun üzerine gerekli araştırmaya başlamışlardır. Bölgede görev yağmış emekli bir asker, bu konuyu araştıran gazeteciye 3 sayfalık bir e-posta göndererek durum hakkında bilgiler vermiş. İçeriğinde, o bölgede anormal karşılaşmaların olduğunu hatta Çinhindi bir çok bölgesinde bu karşılaşmaların daha çok olduğunu söylemiştir.

Mektupta ifade ettiğine göre; 1970 yılında ABD ordusunda onbaşı olduğunu ve o bölgenin 30 mil güneyinde konuşlandıklarını ifade etmiştir. Askerlerle beraber küçük bir vadiye girdiklerinde önlerinde dağınık yapıda bir hareket tespit ederler. Ağaçlar ve uzun çalılar arasında parlak bir yapıdır bu. 15 dakika kadar gördüklerini takip etseler de bir zamandan sonra yok olduklarını tespit ederler.
Soon Doong Solider
Bu garip olaylardan sonra vadi boyunca yollarına devam ederler. 100 metre ileride sanki önlerine bilerek konulmuşçasına üst üste yığılmış taşlar görürler. Bu taşların üzerinde de 5 metre yüksekliğinde ve 3 metre genişliğinde bir mağara girişi bulurlar. Mağara ilk bakışta askerlere enteresan gelmiştir çünkü "fazla" pürüzsüz bir yapısı vardır. Bu tarz bir mağarayı daha önce yer altında erzak biriktirmek için kullanılan insanlardan görmüşlerdir. İçeriye her adım attıklarında soludukları çürük kokusu onları daha çok rahatsız etmeye başlamışlardır. Tabir edildiğine göre çürük yumurta ya da ceset kokusu gibiydi. Hatta bu koku yüzünden mağarayı terk eden askerler bile olmuştur. Bir çoğu mağaraya tekrar girme kararı alır ve 45 metre uzunluğunda pozisyon alarak ilerlemeyi sürdürürler. Derinlerde guruldama sesi tarzı bir ses duymaya başlarlar. Her ne kadar bu görevi icra etmeye çalışsalar da askerler yorgun düşmüştür artık. Bunun üzerine dinlenme kararı alıp şafak vaktinde tekrar incelemelerini sürdürürler.
Reptilian
Mağara derinliklerine indiklerinde yaklaşık 2 metre uzunluğunda, süngerimsi ve kafası yılan kafasına benzer bir varlıkla karşılaştıklarını kaydederler. Askerler "cehennem sesleri gibi fısıldamaları vardı" cümlesini raporda belirtir. Bir başka asker varlıklar hakkında; insan gibi vücutları olan, yüzleri kertenkeleleri andıran ve neredeyse parlak-siyah bir deriye sahip olduklarını belirtir. Askerler emir almadan anında bu varlıkların üzerine ateş açarlar.  Çavuş "ateş kes" emri verir ve ortada hiç bir varlık yoktur artık. Çevreyi incelediklerinde bol miktarda insan iskeletlerine rastlarlar.

Artık geri dönüş zamanı gelmiştir. İnsanları bu mağaradan ve bu varlıklarda haberdar edip etmeme konusunda kararsızdırlar. İçlerindeki bir komutan askerlere, mağarayı bombalayıp kanıtları yok etme emrini verir ve bunu üzerine bombayla mağara girişi kapatılır.

YORUMLAR

Ad

Araştırmalar,55,Genel,11,Kişisel,52,Sinema,74,
ltr
item
Melih Kotbaş - Web Günlüğü: Soon Doong Mağarasındaki Reptilian Yuvaları
Soon Doong Mağarasındaki Reptilian Yuvaları
Vietnam'da bulunan Soon Doong mağarasındaki reptilianlar ve askerlerin yaşadıkları.
https://1.bp.blogspot.com/-jx5S5tEL7Ws/U47v5P793aI/AAAAAAAAaN4/2gLp2-6qFaU/s1600/a+qb+8.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-jx5S5tEL7Ws/U47v5P793aI/AAAAAAAAaN4/2gLp2-6qFaU/s72-c/a+qb+8.jpg
Melih Kotbaş - Web Günlüğü
https://www.melihkotbas.com/2017/11/soon-doong-magarasndaki-reptilian.html
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/2017/11/soon-doong-magarasndaki-reptilian.html
true
4640556393370585925
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv SEARCH Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.