$type=grid$c=3$m=0$sn=0$rm=0$h=300$tb=rainbow$show=home$hide=mobile

Cinleri Konu Alan Filmleri İzlemek Musallata Sebep Olur Mu?

Uzun bir süredir bu konuya değinmek istiyordum. Özellikle benim gibi korku filmi tutkunları bu tarz filmleri yakından takip eder ve zevkle izler. Film bittiğinde bazılarımızda etki kaybolurken bazılarımız da ise için ürpermesi, evde tek kalamama ve bir takım beyin oyunlarıyla karşı karşıya kalır. Tabi işin bu kısmı tamamen bilinç altıyla alakalı bir durumdur. Yani insan isterse musallata gerek duymaksızın psikolojik olarak kendisini çarpabilir.

Son zamanlarda artan bu tür filmler, beraberinde psikolojik olarak etkiler bırakır. Bu tür metafizik olayları araştıranlar içinden çıkılması zor bir ilim deryasıyla karşılaşır. Eski kitaplarda yer alan "cin" terimi; "dumansız ateşten yaratılan, gözle görülmeyen ve bizler gibi bilinç sahibi olan varlıklara denilir. Kuran'da bunun detaylı açıklaması mevcuttur. Peki tüm bu psikolojik detaylar dışında, cin temalı filmleri izlediğimizde gerçek bir musallat durumu yaşar mıyız? Cevabı hem evet hem de hayır, yani duruma göre değişir.
Cin Filmleri 

Enerji Anlamında Cinler

Konunun mantığı ve cevabı bu başlıkta yatıyor aslında. Biz et ve iskelet sisteminden oluşurken cinler enerji sisteminden oluşur. Ateşin dumansız tarafı terimi buradan gelir. Eğer ateşin dumansız tarafına baktığınızda temiz bir ışığın ya da ışının var olduğunu görürsünüz. Bu kısım dumansız, renksiz ve sıcağa dönüşen tarafıdır. Eğer Kuran'a göre cinlerin bu kısımdan yaratıldığını düşünürsek, bu zamana kadar bildiğimiz bilgilerin mantıklı bir tarafı olduğu aşikârdır. 10 yıllık araştırmalarım sonucunda insanın gözüyle göremediği 4. boyut sakinleri, bir enerjiden oluşuyor ve herhangi bir cismin içinden geçebiliyorlar. Bu durum kendilerine bir takım özellikler getiriyor. Nasıl ki elektriği göremiyor fakat çarpılıyorsak, onlar da aynı şekilde görünmüyor ama etkileri olabiliyor.

Ya bizler? Bizlerde bir enerji yok mudur? Aslında işin en can alıcı noktası burası. Araştırmalara göre insan aurası belli bir enerji yayıyor ve bu bizim hayatımızı doğrudan etkiliyor. Bu enerji aurası düştüğünde her türlü rahatsızlıklara kapı açmış oluyoruz. En önemlisi de bu enerji düşüklüğü 4. boyut sakinlerinin (cinlerin) ilgisini çekiyor ve bize yaklaşmalarını sağlıyor. Tam tersini düşünürsek; enerjisi yüksek ve bu tür filmlerden gerekli hazzı alıp kolay kolay etkilenmeyen insanlar daha az musallat vakasıyla karşılaşıyorlar. Peki korku filmlerinin bu duruma etkisi nedir? Aslında bu tür filmler insan enerjisini dalgalandırma görevi görüyor. Psikolojik olarak korku filmlerinden çabuk etkilenen bir izleyici, önce bilinç altına bu tür korkuları kodluyor daha sonra sürekli aynı senaryoları beyninde canlandırarak (enerji anlamında) negatif etki yaratıyor. Dolayısıyla bu tür varlıkların ilgisini çekerek enerjisine uyumlu hale getirmiş oluyor.
Aura

Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

Bilimsel olarak abdest almanın bu tür negatif enerjileri yok ettiği kanıtlandı. Olabildiğince abdestli gezmeye çalışın ve daima enerjinizi yükske tutun. Bozuk bir moral ya da negatif enerjilerle kurulan cümleler çevrenizde negatif etkiler yaratır. Namaz kılmak, meditasyon yapmak, hayata negatif bakan insanları çevrenizden uzaklaştırmak iyi bir seçenek olacak. Haftada en 1 gün evinizi havalandırın ve amber, defne yaprağı, üzerlik tohumu gibi bitkilerin tütsülerini yakın. Bunlar negatif enerjiyi evinizden uzaklaştırmak için iyi bir seçenektir.

YORUMLAR

BLOG: 3

Ad

Araştırmalar,56,Genel,11,Kişisel,58,Sinema,79,
ltr
item
Melih Kotbaş - Web Günlüğü: Cinleri Konu Alan Filmleri İzlemek Musallata Sebep Olur Mu?
Cinleri Konu Alan Filmleri İzlemek Musallata Sebep Olur Mu?
Korku filmleri cinleri çağırır mı? Korku filmi izlemek cinleri musallat eder mi? Cin musallatından nasıl kurtulabiliriz?
https://3.bp.blogspot.com/-9-s4ObntjMk/U2NroqE9EdI/AAAAAAAAAHM/v0KNhmxzHho/s320/cie58wm.png
https://3.bp.blogspot.com/-9-s4ObntjMk/U2NroqE9EdI/AAAAAAAAAHM/v0KNhmxzHho/s72-c/cie58wm.png
Melih Kotbaş - Web Günlüğü
https://www.melihkotbas.com/2017/12/cinleri-konu-alan-filmleri-izlemek.html
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/2017/12/cinleri-konu-alan-filmleri-izlemek.html
true
4640556393370585925
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv SEARCH Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın. Table of Content