$type=grid$c=3$m=0$sn=0$rm=0$h=300$tb=rainbow$show=home$hide=mobile

Hüddam İlmi Nedir Ve Nerelerde Kullanılır?

Bu konu oldukça derin ve gizli ilimlerin en gizlileri arasındadır. Yıllardır süren araştırmalarım neticesinde sizi fazla yormadan-sıkmadan hüddam ilminin ne olduğunu ve nerelerde kullanıldığını açıklamaya çalışacağım.

Hüddamcılık; bir takım cinni varlıkları etki altına alma ve onları kontrol etme yetisidir. Tabi bu ilmi herkes yapamaz ve kullanamaz. Günümüzde göz perdesi açık kişiler, büyücüler ve ruhani öğretilerle el almış hocalar hüddamları kullanabilir ve onları çeşitli amaçlar doğrultusunda çalıştırabilir. Bu ilim Antik Mısır dönemlerinden bugüne kadar gelmiştir fakat İslam dini indikten sonra bu tür öğreti ve çalışmalar Mısır döneminde yasaklanmıştır. Neredeyse tüm dinlerde Hüddam ilmi yer alır hatta Hz. Süleyman'ın cinleri kontrol etme yetisi bunun en güzel örneğidir.
Hüddam
Bu ilim ne okunduğu gibi ne de kulaktan dolma bilgilerle öğrenilebilecek bir olay değildir. Asıl amaç, görünmeyen varlıkları kontrol ve etki altına almak olduğu için çok ciddi sonuçlar doğurabilir. Büyücüler şeytansı olanlarla, hocalar ise sufli olanlarla çalışır. Genelde büyü yapımında ve büyüleri bozma aşamalarında kullanılırlar.

Cinleri etki altına almak 2 şekilde olur; 

  1. Tılsımlarla
  2. Büyülerle
  3. Bir takım ayetlerin tekrarlanmasıyla

Dini İnançlara Göre Hüddam İlmi

İslam inancında cinlerle bağlantı kurmak yasaklanmıştır ve dolayısıyla Hüddam ilmi de bu konuda aynıdır. Bunun bir çok sebebi vardır; boyutlar arası farklılık, müslüman cinlere yapılan eziyetler ve inancı olmayan cinler tarafından kişinin saldırıya uğrama ihtimali. Hristiyan inancına sahip olanlar ise daha farklı yaklaşıyorlar bu olaya. Onlara göre cinlerle bağlantıya geçmek yasak değildir fakat dikkatli olunmalıdır. Yine Hristiyan inancına göre bir cin çağırmak için Latince kelimeler  kullanmak, İncil okumak ve kimi misyonerler de cinleri tehdit ederek bu uygulamaları gerçekleştirmektedir. Tevrat'ta ise cinlerin kontrolü hakkında yeterli bilgi yoktur fakat Talmud bu konuyla ilgili çok şey yazar. Talmud; dünya üstünde cinlerin rakamından, onların nasıl kontrol edileceğine ve Kabala öğretisiyle cinlere nasıl hükmedileceğine kadar her şeyi yazar.

Çok tanrılı dinlerde ise olay biraz daha farklıdır. Ruhlara inanırlar ve bağlantı kurmaktan bahsederler. Örneğin Afrika'da oldukça geniş bir kitleye sahip olan Santeria, cinlerin kontrol edilebileceğinden ve bunun uzun soluklu ritüeller sonucunda gerçekleşeceğinden bahseder.
Cin Çağırma

Cin Çağırmanın Genel Seyri

Cin çağırma ritüelleri, tarihi çok eskilere dayanan metinlerde yer alır fakat hepsi birbirinden farklı olarak anlatır. Bazıları bilgi almak, tapmak ve esir düşürmek amacıyla bunları gerçekleştirir. Cinlere tapan insanların genel kanısı; "İnsanlar tarih boyunca güç, para, sağlık istemişlerdir. Fakat insanlar bu isteklerini hep inandıkları Tanrılardan istediler fakat Tanrıları onlara hiçbir şey vermedi. Bizim dinimiz cinlere hem tapmayı hem de hükmetmeyi öğretir. Böylece bizler cinlere hükmettikçe Dünya'da istediklerimizin arasından seçim yapabiliriz." düşüncesine sahiptir.

Bizim dini inancımıza göre ise, her ayetin görevli bir cini vardır ve o ayetler belli sıralama, sayı ve günlere göre okunduğunda o cin etki altına alınır. Okunulan mekanda yalnız olunmalıdır ve çok az yemek yenilmelidir. İnsanın ruhu manevi açıdan ne kadar güçlüyse, etki edeceği cini o kadar etkisi altına alabilir. Eğer çocukluğunuzda çizgi filmlerle aranız iyiyse, lambadan ya da şişeden çıkan cinleri konu alan yapımları hatırlarsınız. Tabi ki o filmler boşuna yapılmadı ve hepimize bir mesaj niteliğindeydi. Şişeden çıkan cinin "buyur sahip, emret sahip" gibi ifadeler kullanması tamamen bu ritüellere ait bir felsefeydi. Günümüzde kahve fincanlarıyla ruh çağırdığını zanneden insanlar, bu tehlikenin içine düşmekte ve maddi-manevi çöküntü yaşamaktadırlar. Kendileri hakkında bilgi edinin, araştırın fakat kesinlikle uygulama aşamasına geçmeyin. Bilinmeyen her maceranın faturası çok ağır olabilir....

YORUMLAR

Ad

Araştırmalar,56,Genel,12,Kişisel,58,Sinema,79,
ltr
item
Melih Kotbaş - Web Günlüğü: Hüddam İlmi Nedir Ve Nerelerde Kullanılır?
Hüddam İlmi Nedir Ve Nerelerde Kullanılır?
Tarihten bugüne hüddamcılık ve hüddam ilmi. Cin çağırmakla hüddam çağırmak aynı şeyler mi? Hüddam nasıl çağrılır?
https://3.bp.blogspot.com/--skOEH5Jw1Q/WOEvb-qVy_I/AAAAAAAACO0/xBIkLwlNajYOFuuUWQzaUXYt6prwCqHRwCEw/s320/papaz%2Bbuyusu%2B1.jpg
https://3.bp.blogspot.com/--skOEH5Jw1Q/WOEvb-qVy_I/AAAAAAAACO0/xBIkLwlNajYOFuuUWQzaUXYt6prwCqHRwCEw/s72-c/papaz%2Bbuyusu%2B1.jpg
Melih Kotbaş - Web Günlüğü
https://www.melihkotbas.com/2018/02/huddam-ilmi-nedir-ve-nerelerde-kullanlr.html
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/2018/02/huddam-ilmi-nedir-ve-nerelerde-kullanlr.html
true
4640556393370585925
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv SEARCH Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın. Table of Content