$type=grid$c=3$m=0$sn=0$rm=0$h=300$tb=rainbow$show=home$hide=mobile

RTÜK Faciasından Sonra Yerli Whatsapp!

Yazmayayım diyorum ama dayanamıyorum sevgili okurlar. O kadar komedi bir durumdayız ki, İnternetten sorumlu kurumlar internet sitesi kapatmakla, Tv'den sorumlu kurumlar ise yine sansürle meşguller. Farkındaysanız sürekli bir "engel" psikolojisi mevcut ve bunu "düzenleme" adı altında yapıyorlar. Bu kelimeyi unutmayın "Düzenlemek" Bu konulara başlık halinde gidelim...

Dijital servislere RTÜK denetimi geliyor

Bu başlığı gördüğümde tüylerim diken diken oldu. Çünkü içinde RTÜK ve Denetim kelimeleri geçiyordu. Haberin içeriğine baktığımda "Netflix, YouTube, BluTV, Spotify gibi internet üzerinden yayın yapan kanalların kontrolü RTÜK’te olacak. RTÜK'ten lisans almayan ve RTÜK'ün uygunsuz gördüğü dijital servislere erişim engellenecek." denildi. Bu cümleden de "uygunsuz" kelimesine dikkatinizi çekerim. Bu haberin öncesine baktığımızda A9 kanalı hakkında gelen yüzlerce şikayetten dolayı bu kararı aldıkları söyleniyordu. Peki, bu kanal internetten yayın yapıyorsa internetten sorumlu kurum BTK değil mi? Gelen şikayetler sonucunda BTK söz konusu yayınları mahkeme kararıyla engelleyemez mi? Bunun diğer dijital servislerle ne alakası var? Bu kanun o Tv için getiriliyorsa benim özgürlük alanıma neden müdahale ediyorsun?

Ben Netflix servisine para ödeceğim ve sen gelip "uygunsuz(!)" olma durumda o yayını engelleyebileceksin ya da TV kültürünü saçma sapan sansürlerle bitirdiğiniz gibi beğenmediğiniz sahnelerden dolayı sorun ya da engel çıkartabileceksiniz.

Bakın kardeşim artık yettiniz! İnsanlar sizin beğendiğinizi beğenmek ya da izlemek zorunda değil. Kişisel hak ver özgürlükten bahsedip bu tür saçmalıkları "düzenleme" adı altında bu topluma dayatamazsınız. Hükümet olarak, izlediğim Tv'den ve kullandığım İnternetten çatır çatır vergi alıyor musun? EVET. Ben bu aletlerle yasa dışı bir iş yapıyor muyum? HAYIR.  O zaman senin bana karışma hakkın, benim kişisel özgürlük alanıma müdahale ettiğin anda biter. Artık gerçekten can sıkmaya başladınız. Kuzey Kore'nin kapalı yapısını dünya hayretle izlerken, aynı sansür zihniyetine girmek üzeresiniz. Kısacası; Kişisel ahlak ve özgürlükler benimle alakalıdır.

Yerli Whatsapp

Yukarıdaki habere yeteri kadar sinirlenmişken yerli whatsapp ürettiklerini açıkladılar. Tabi durum biraz ironik. Sosyal medya üzerindeki yorumlara baktığımda kullanmayacakların sayısı oldukça fazla. Çünkü hükümete hiçbir şekilde güvenmiyorlar. Genelde "Her ne kadar dinlenmez-izlenmez deseler de bunu yaparlar" diye düşünüyorlar. Vallahi bu toplumu paranoyak hale getirdiniz tebrik ediyorum. Kendilerine ben de katılıyorum çünkü bilişim alanında üretim yapıp gençleri bu konuda teşvik etmek varken, olanı da bu kurumlarla engelliyorsunuz. Bu düzenleme kelimesiyle kullanılan "yasak" zihniyetini bırakmadıkça, toplumu iyiyi ve kötüyü seçme konusunda bunaltmadıkça istediğiniz kadar yazılım üretip başına "milli" kelimesini ekleyin. Önce güven, önce özgürlük...

İşte O Tweetler;


YORUMLAR

Ad

Araştırmalar,55,Genel,11,Kişisel,52,Sinema,74,
ltr
item
Melih Kotbaş - Web Günlüğü: RTÜK Faciasından Sonra Yerli Whatsapp!
RTÜK Faciasından Sonra Yerli Whatsapp!
İnternet yayınlarına gelen Rtük kanununu ve yerli whatsapp yazılımını tartışalım.
https://tribzap2it.files.wordpress.com/2015/08/netflix-watching.jpg
Melih Kotbaş - Web Günlüğü
https://www.melihkotbas.com/2018/02/rtuk-faciasndan-sonra-yerli-whatsapp.html
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/2018/02/rtuk-faciasndan-sonra-yerli-whatsapp.html
true
4640556393370585925
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv SEARCH Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.