$type=grid$c=3$m=0$sn=0$rm=0$h=300$tb=rainbow$show=home$hide=mobile

Tarihin Tehlikeli Kitabı: Necronomicon

Bu gece oldukça önemli bir konuyu araştırmaya karar verdim. Okuduğum yabancı makalelerde bir takım metafizik konuları ve bu yollarla elde edilen "belaların" sırlarını araştırıyorlardı. Daha derine indiğimde ise Necronomicon adlı bir kitaba rastladım. Şunu kabul etmeliyim; bu kitap "okunmaması gerekenler" kategorisinde olmayı hak ediyor.

Şöyle Bir Bakalım

Öncelikle bu kitabın yazarı  El Hazret olarak bilinen Abdul Alhazred adında Arap kökenli bir yazar. Kitabı 13. yy'da kaleme alıyor ve o dönemlerde geniş yankı bulsa da, içerdiğini bir takım bilgilerden dolayı gizleme gereği duyuyor. İnsanoğlunun merakı dünyanın sonuna kadar süreceğinden dolayı kişisel çapta Necronomicon'u çalma girişimlerinde bulunanlar oluyor. Bunun en büyük sebebi, bir takım gizli güçlere sahip olmak ve bu güçle deyim yerindeyse "yönetim" konumunda olmak. Tabi kitabı ele geçirmek kolay olmuyor. Ele geçirenler de bir takım haller meydana geliyor ki bunlar hiç basit şeyler değil. Delirenlerden tutun da hayat boyu konuşma yetisini kaybedenlere kadar çeşitli metafizik hastalıklarla karşılaşıyorlar.
Simon Necronomicon

Kitabın İçeriği

Sağlam kaynaklara göre 7 cilt ve 900 sayfanın üzerinde olduğu söyleniyor. Sayfaları insan derisi üzerine yazılmış, Arapça yer yer Sanskritçe dili kullanılmıştır.Tahmin edeceğiniz üzere yapılması son derece tehlikeli büyüler, ölülerle iletişim kurma, görünmeyen varlıklarla etkileşim ve bir takım maddelere sirayet etme gibi bir çok bilgi barındırıyor. Bir takım kaynaklar her ne kadar Yunan mitolojisi süsü verse de, kitabın gizliliği ve konumu mitolojiden daha öte olduğunu açıklıyor. Sadece metafizik bilgiler değil, Nuh Tufanı öncesini de anlattığı söyleniyor.
İçeriğinde geçen bir metne göre;
Tufan öncesiyle ilgili inanılmaz gerçekler vardır. El Hazret kaybolmuş geçmişin iç yüzünü anlatırken, Tevrat´daki “Yaradılış” bölümüyle, mitolojik kaynaklar arasında kesin benzerlikler olmasına rağmen Tevrat bunları gizlemekte, bugüne kadar yapılan çeviriler ise kutsal kitabın aslından çok uzak. Geniş ayrıntılarla geçmişin ve dinlerin kaynağının iç yüzü anlatılıyor.

İnsan ırkı, dünyadan önce başka bir yerdeydi. Buna başka kürelerden gelme denmekte. Neo-Platonist inançlara göre anlatılan dünya benzeri yıldızlarda kendilerine özgün yaşam formları bulunmaktadır. Bu yaşam biçimlerinin özellikleri kozmik hiyerarşinin evrim çizgisiyle belirlenirler.

Özel zamanların belirlenmesiyle ve özel semboller kullanılarak, eskilerle ilişki kurulabilir ve onlardan istenilen kozmik bilgiler alınabilir, o zaman geçmişe ve geleceğe hakim olmak mümkündür ama bu tehlikeli bir yoldur çünkü insan taşıyabileceği bilgiyi edinmeli ve bunun farkında olmalıdır.

Tarihselliği

Yukarıda da belirttiğim gibi kitabın yazıldığı tarihlerde bir çok insan onu ele geçirmek istemiş fakat sonları iyi olmamıştır. İçeriğini yaymak adına yapılan tüm çalışmalar trajedilerle sonuçlanmıştır. Hatta günümüzde bile bu kitabın kopyalarını ele geçirmeye çalışan gizli servisler ve dini örgütler vardır. Bilindiği kadarıyla, Papa tarafından Vatikan gizli arşivlerinde ve İngiliz Müzesinde saklı tutulduğunu bilinmektedir. İnsanlardan toplatılan bu kitabın bir kopyasına ünlü İngiliz okültist araştırmacı-yazar Aleister Crowley ulaşmış ve okumuştur. Hatta içinden bir kaç sayfası basına sızdrılmış, Fenomen adında bir dergide yer almıştır.

YORUMLAR

Ad

Araştırmalar,55,Genel,11,Kişisel,52,Sinema,74,
ltr
item
Melih Kotbaş - Web Günlüğü: Tarihin Tehlikeli Kitabı: Necronomicon
Tarihin Tehlikeli Kitabı: Necronomicon
Necronomicon kitabı hakkında bilgi. Necronomicon kitabı nedir ve içeriğinde neler yazıyor? Necronomicon pdf.
https://www.metal-archives.com/images/1/4/1/0/1410_photo.jpg?0932
https://1.bp.blogspot.com/-5m0StkFeApE/WGoF2-0MUpI/AAAAAAAAINc/eWjmgP80UwsAXjhZnY1ag2gHpCz3Zk-WwCLcB/s72-c/810.jpg
Melih Kotbaş - Web Günlüğü
https://www.melihkotbas.com/2018/02/tarihin-en-onemli-tehlikelerinden-olan.html
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/2018/02/tarihin-en-onemli-tehlikelerinden-olan.html
true
4640556393370585925
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv SEARCH Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.