$type=grid$c=3$m=0$sn=0$rm=0$h=300$tb=rainbow$show=home$hide=mobile

Ürkütücü Hikayeler Hastanesi: Anoka State

Bu gece sizlere yeni bir araştırma konusu olan Anoka State adlı eski bir hastaneyi anlatmak istiyorum. Korku filmlerine konu olmuş ve enteresan bir geçmişe sahip olan hastane, tarihin derinliklerinde yatıyor ve kapandığı yıllardan itibaren oldukça geniş bir ziyaretçi potansiyeline sahip.

Amerika Birleşik Devletlerinde yer alan Anoka State hastanesi yerel yönetime bağlı olarak 1900'lü yıllarda kurulmuş ve faaliyete geçmiştir. İlk olarak 100 erkek hastayla göreve başlamış daha sonra kontenjana 115 kadın hasta eklenerek yoluna devam etmiş. Kısa bir süre içinde bin kişiyi bulan hasta sayısı, hastane yönetimini harekete geçirip binanın daha çok büyümesi gerektiğini ifade etmişler. Yerel yönetim bu talebe olumlu yanıt vererek binanın genişlemesinde önemli rol oynamıştır.
Anoka State
Anoka State hastanesinin asıl isim yapma sebebi, tedavisi mümkün olmayan hastaları kabule etmesiydi ve hastane hizmet vermeye başladığı ilk yıllarda Ortaçağ döneminden kalan çeşitli tedavi yöntemleri kullanışmış. O dönemlerde tedavi olarak adlandırılan yöntemler, modern çağda ise işkence olarak adlandırılıyor. Çeşitli kemer, kayış, bilek manşeti ve kısıtlayıcı gömleklerin kullanıldığı hastanede hastalar yıllarca kötü şartlarda tedavi edilmiş.

Hastane Şartları Değiştirildi!

1949 Yılında Cadılar Bayramı döneminde Anoka State Hastanesi’nde benzersiz bir şenlik ateşi yakılıyor. Dönemin valisi Luther Youngdahl’ın emri ile hastanede kullanılan 359 kısıtlayıcı ceket, 196 manşet, 91 kayış ve hastalar için kullanılan diğer tüm materyaller bu büyük ateşte yakılarak yok ediliyor. Bu tarihten itibaren hastalar için daha insancıl yöntemlerin kullanılması kararına varılıyor.

Bu karar, akıl hastallığı tedavisi gören yüzlerce kişinin kötü koşullarda tutulduğuna dair yayınlanan makalelerden sonra alınıyor. O dönemlerde pek çok akıl hastanesinde olduğu gibi, burada da elektroşok tedavisinin sıklıkla tercih edildiği biliniyor. Hastanedeki ilaç kullanımı ve diğer yöntemlerin iyileştirilmesinden sonra başlayan reform dönemi iyi sonuçlar vermeye başlasa da, hastanenin çevresindeki yaşam alanlarını tehdit eden bazı olaylar tesisin 1999 yılında kapatılmasına sebep oluyor.

Hastanede Gerçekleşen Enteresan Olaylar!

Anoka State
Hastane hakkında anlatılan bir dizi şehir efsanesi, etrafta yaşayanların korkmasına sebep oluyor. Özellikle hastaların binalar arasında taşınmasına olanak sağlamak için inşa edilen yeraltı tünelleri hakkında anlatılan pek çok hikaye mevcut. Bu tünellerin bir tür yeraltı mezarı olduğu, oradan sesler yükseldiği ve burada açıklanamayan bir dizi olayın gerçekleştiğini dile getiren halk, tünelden kaçmaya çalışan ve burada kaybolan hastaların intihar ettiklerini de anlatıyor.

Binalar hakkındaki söylentiler günden güne çoğalarak bölge halkına gergin anlar yaşatıyor. Hastane şartlarının elverişli olmaması ve bölge halkının yoğun baskısı nedeniyle pek çok bina kapatılıyor.

Kaynaklar:
Milliyet Emlak

YORUMLAR

Ad

Araştırmalar,55,Genel,11,Kişisel,55,Sinema,75,
ltr
item
Melih Kotbaş - Web Günlüğü: Ürkütücü Hikayeler Hastanesi: Anoka State
Ürkütücü Hikayeler Hastanesi: Anoka State
Anoka State hastanesinin sırları, Anoka State hospital, Anoka State hastanesinde eler yaşandı? Anoka State hastanesinde yaşanan olaylar.
https://static-dergi.milliyetemlak.com/dergi/wp-content/uploads/2018/01/anoka-2-750x500.jpg
Melih Kotbaş - Web Günlüğü
https://www.melihkotbas.com/2018/02/urkutucu-hikayeler-hastanesi-anoka-state.html
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/2018/02/urkutucu-hikayeler-hastanesi-anoka-state.html
true
4640556393370585925
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv SEARCH Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.