$type=grid$c=3$m=0$sn=0$rm=0$h=300$tb=rainbow$show=home$hide=mobile

Türkiye'de Gerçekleşen 3 Paranormal Olay

Herkese selamlar! Bu hafta oldukça ilginç ve bir o kadar ürkütücü olan bir konu araştırdım. Malum, biz korku severler olarak paranormal konuları dibine kadar araştırıp işin aslını öğrenmeye çalışırız. Bunların bir çoğu kurgu olsa da, azınlık bir kısım yaşanmış ve ses getirmiş konular oluyor. Yaşadığımız evren gözle görülmeyen enerjilerle dolu olduğu için paranormal vakaların yaşanması çok olası. Hal böyle olunca meraklı olan bizler bu tür konuların peşine düşüyor. Şimdi Türkiye'de yaşanmış bir kaç enteresan olayı sizlerle paylaşıyorum.

Issız Cuma Mezarlığı

Issız Cuma Mezarlığı
Issız Cuma Mezarlığı bir çok filme konu oldu ve özellikle son yıllarda ziyaretçi akınına uğradı. Hepimiz bu mezarlığı az çok duyduk hatta bir arkadaşım burayı bizzat ziyaret etti. Peki burada ne oldu? Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Seyvan ve Çakıroba köylerinin arasında tarihi bir mezarlık bulunur. Yaklaşık olarak 680 yıllıktır ve burada bazı alimlerin yattığı söylenir. Issız Cuma Mezarlığını asıl meşhur eden olay 55 yıl önce gerçekleşir. Hatice Erkek isimli bir kadın, kız bebek dünyaya getiriyor. Uzun yıllardır beklediği bu bebek Hatice için bir sevinç kaynağı oluyor fakat bu sevinci uzun sürmüyor. Bebeği dünyaya getirdiği sırada çeşitli sebeplerden dolayı maalesef hayatını kaybediyor. Hatice Erkek hayatını kaybettikten 20 gün sonra da doğurduğu çocuğu da hayata gözlerini yumuyor. İkisi de Issız Cuma Mezarlığına defnediliyor.

Olay burada bitmiyor... Aradan geçen bir kaç günün devamında akrabaları Hatice ve 20 günlük kızının mezarını ziyaret ettiklerinde mezarların birbirlerine yaklaştığını görüyorlar! Gördükleri manzara sonrasında mezarları ayırıp yollarına devam eden akrabaları bir kaç gün sonra yine aynı manzarayı gördüklerinde burada bir takım gizemlerin olduğunu anlıyorlar. Issız Cuma Mezarlığını filmlere konu eden olay böylelikle gerçekleşiyor.

Yusuf Ziya Paşa Köşkü

Yusuf Ziya Paşa Köşkü
Bu olay bana her zaman trajik ve enteresan gelmiştir. Sizleri 1910 yılına götürüyorum... Dönemin zengin tüccarlarından olan Yusuf Ziya Paşa, deli gibi sevdiği ve her şeyden sakındığı bir eşi için ıssız bir arazide yaptırmaya başladığı bir köşkü vardır. Bu köşkü öyle bir planlar ki, sırf eşini kıskandığı için herkesten uzak izole bir yer seçer. 1910 yılında yapımına başlanan köşk, 1. Dünya savaşının başlamasıyla yarım kalır ve devamının gelmesini de istemez artık. Çünkü çok sevdiği eşi onu aldatmıştır! Aradan yıllardan geçer ve günümüzde köşkün çevresinde yaşayan insanlar, geceleri uzun saçlı genç bir kadının köşkün etrafında dolaştığını anlatırlar. Bu duyumlardan sonra köşkün adı Perili Köşk olarak anılır. 1990 yıllarında köşkün restorasyonunda çalışan işçiler ise, aynalarda genç bir kadının suretini gördüklerini söylerler... Şimdilerde ise Yusuf Ziya Paşa Köşkü müze olarak kullanılmaktadır.

Davutlu Köyü

Davutlu Köyü
Karadedeler Olayı filmini hatırlarsınız. Bu filmin asıl konusu Kırklareli’nin Davutlu Köyü'nde gerçekleşen bir takım paranormal olayların halk tarafından hissedilmesi-görülmesi şeklinde cereyan etmişti. Yöre halkının en büyük iddiası; cinlerin gece saatlerinde insanlara görülmesiydi bu haberler oldukça geniş yankı uyandırıyordu. Öyle olacak ki, bu haberleri daha yakından takip etmek isteyen, araştıran ve yola koyulan bir gazeteci çıkıyor ortaya. Gittiği her yolu tarıyor, fotoğraf arşivine alıyor ve araştırmasına bu şekilde devam ediyor. Uzun bir yolculuktan sonra köye gelen gazeteci, orada yaşayan halktan bu olayı iyice dinliyor hatta 1 gecesini köye ait bir kahvehanede geçiriyor. Anlatılanları daha iyi görebilmek ve analiz etmek için köyde tam tamına 11 gün kalıyor ve bu süreç içerisinde herhangi bir paranormal olaya rastlamıyor.

11 günün sonunda eve gitmek için hazırlık yapan gazeteci, ayrılmadan önce küçük bir çocuğa elindeki kamerayı "bir şey görürsen buraya kaydet" diyerek emanet ediyor ve yola koyuluyor. Köyden ayrılan gazeteci 3 gün sonra jandarmalar tarafından gözaltına alınıyor. Bunun sebebini sorduğunda ise Davutlu Köyün'deki 3 adet evde yaşayan ailelerin parçalanarak öldürüldüğünü öğreniyor. Ölenlerin arasında kamerayı emanet ettiği çocuğunda olduğunu öğrenince kısa bir şok yaşıyor. İşin asıl ilginç tarafı ise, öldürülen çocuğun evinin duvarlarında gazetecinin ismi Arap alfabesiyle yazılı olmasıydı. 1989 yılında gazeteci ortadan kayboluyor ve kendisinden bir daha haber alınamıyor...

YORUMLAR

Ad

Araştırmalar,54,Genel,10,Kişisel,51,Sinema,71,
ltr
item
Melih Kotbaş - Web Günlüğü: Türkiye'de Gerçekleşen 3 Paranormal Olay
Türkiye'de Gerçekleşen 3 Paranormal Olay
Gerçek yaşanmış metafizik olaylar ve hikayeler. Türkiye'de yaşanmış garip olaylar.
https://2.bp.blogspot.com/-SSEBACEj7Hs/V7jIDdrpMlI/AAAAAAAAAHo/UqXNzK0yLgULATpXHE84FMEL5MmMXBgaQCLcB/s320/2.png
https://2.bp.blogspot.com/-SSEBACEj7Hs/V7jIDdrpMlI/AAAAAAAAAHo/UqXNzK0yLgULATpXHE84FMEL5MmMXBgaQCLcB/s72-c/2.png
Melih Kotbaş - Web Günlüğü
https://www.melihkotbas.com/2018/05/turkiyede-gerceklesen-3-paranormal-olay.html
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/2018/05/turkiyede-gerceklesen-3-paranormal-olay.html
true
4640556393370585925
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv SEARCH Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın.