$type=grid$c=3$m=0$sn=0$rm=0$h=300$tb=rainbow$show=home$hide=mobile

Şeytan Uzmanı Çiftin Yaşadıkları Olaylar

Son zamanlarda İnstagram hesabımdan paylaştığım korku filmi kesitleri, oldukça ilgi çekiyor ve bir çok kullanıcı tarafından araştırılıyor. Bazıları mesaj yoluyla "korkuyoruz!" tepkilerini gösterse de, filmlerin asıl amacının zaten bu olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Tabi aralarında bu filmlerin gerçeklik payının olup olmadığını merak edip soranlar var. Şunu söyleyebilirim ki, ünlü korku romanı yazarı Stephen King'e ait olan filmlerin bir çoğu hayal ürünü. Peki bunun dışında gerçeklik olgusunu taşıyan filmler yok mu? Tabi ki var! Şimdi sizlere bir zamanlar medyumluk ve görünmeyen varlıkların adeta avcılığını yapan 2 kişinin başından geçen olayları paylaşıyorum.

Kendilerine Demonologist yani İblis Uzmanı adını veren ve aynı zamanda bir üniversitede öğretim görevlisi olan Edward Warren ile medyumluk özelliği taşıyan karısı Lorraine Rita Warren, hayatlarını insanlara yardım etmekle geçiren gönül yoldaşlarıdır. Hayatları boyunca bir çok resmi kuruluşla iş birliği içinde olmuşlar hatta önemli ölçüde faili meçhul cinayeti aydınlatmışlardır. Bununla kalmayıp din görevlilerine iblis bilim eğitimi vermişlerdir.

1. Annabelle'nin bebeği

Annabelle'nin bebeği
Küçük bir evde yaşayan Donna ve ev arkadaşı, Raggedy Ann adını verdikleri bez bebeğin, zamanın belirli aralıklarında yer değiştirdiğini ve olmadık yerlerde belirdiğini anlatırlar. Bebeği her ne kadar uzaklaştırsalar da tekrar karşılarına çıkmaktadır. O tarihlerde bebeğin içine Annabelle Higgins adlı öldürülen bir kızın ruhunun girebileceği söylenmiştir ve bu yönde araştırmalar hiç beklemeden başlatılmıştır. Anlatılanlara göre sahip oldukları bez bebek, Donna'nın sevgilisi Lou'ya saldırır ve yüzünde çeşitli tırnak izleri belirir. Bunun üzerine Edward Warren ve Lorraine Rita Warren'a başvurularak evde belirli günlerde ayinler yapılmaya başlanır ve böylece konu kapanır. Günümüzde Occult Museum'da sergilenen bu bebeğin camekanına saldıran bir ziyaretçi 3 saat sonra kaza yaparak hayatını kaybeder. Bu vaka hakkında Annabelle(2014) filmi çekilmiştir.

2. Amityville'deki Lanetli Ev

Amityville'deki Lanetli Ev
Amityville kasabasında ev arayan ve bu konuda tüm çevresini ayağa kaldıran DeFoe ailesi, aradıkları evi bulurlar ve mutlulukları kısa da olsa güzel bir beraberlik geçirirler. Asıl problem aylar sonra ortaya çıkar. Ailenin en büyük ferdi olan Ronald, tüm aileyi adeta katleder ve arkasında kimseyi bırakmaz. Polise verdiği ifade şu şekildedir;
Bir kere başladığımda, kendimi durduramadım, o kadar hızlı oldu ki…
İşlediği cinayetlerden sonra Ronald önce bir hücreye daha sonra akıl hastanesine yatırılarak tedavi altına alınır. Kiraladıkları ev yıllar sonra tekrar başka bir aileye kiralanır. Bu defa yeni ailenin en küçük kızı, "gece saatlerinde kırmızı gözleri olan bir varlığı" gördüğünü iddia etmeye başlar. Yaşadıkları bu olaydan sonra Warren çiftini eve davet ederek ayinler yapar ve o evde bir daha garip olaylar yaşanmaz. 2005 yılında gösterime giren The Amityville Horror filmi bu konuyu anlatmaktadır.

3. Smurl Ailesi ve Yaşadıkları

Smurl Ailesi
Smurl ailesi yeni taşındıkları evde gayet mutluyken, aylar sonra mobilyaların kendiliğinden hareket etmesi, en küçük çocuklarının tavanda garip varlıklara rastlaması ve köpeklerinin saldırgan hale gelmesiyle bir dizi paranormal olaylar başlar. Hatta merdivenleri kullananlar soğuk bir rüzgar esintisini hissettiklerini ifade ederler. Warren’lar şeytan çıkarma ayini için Peder Mc Kenna ile anlaşır. 1991 senesinde Kilisenin 4. şeytan çıkarma ayininden sonra olaylar yatışır.

YORUMLAR

Ad

Araştırmalar,56,Genel,11,Kişisel,58,Sinema,79,
ltr
item
Melih Kotbaş - Web Günlüğü: Şeytan Uzmanı Çiftin Yaşadıkları Olaylar
Şeytan Uzmanı Çiftin Yaşadıkları Olaylar
Yaşamış paranormal olaylar, filmlere konu olan paranormal olaylar.
https://1.bp.blogspot.com/-0Ueum3ikQEI/Vbj_jnn5HYI/AAAAAAAAAJA/SugsEbi5KD8/s1600/Haunted_Hallway.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-0Ueum3ikQEI/Vbj_jnn5HYI/AAAAAAAAAJA/SugsEbi5KD8/s72-c/Haunted_Hallway.jpg
Melih Kotbaş - Web Günlüğü
https://www.melihkotbas.com/2018/12/seytan-uzman-ciftinin-yasadklar-olaylar.html
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/2018/12/seytan-uzman-ciftinin-yasadklar-olaylar.html
true
4640556393370585925
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv SEARCH Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın. Table of Content