$type=grid$c=3$m=0$sn=0$rm=0$h=300$tb=rainbow$show=home$hide=mobile

Ölümü Kokusundan Hisseden Kadın!

Avustralya'da yaşayan Ari Kala adlı kadının çok farklı bir yeteneği var. Kala, ölüm zamanı yakın olan insanları kokusundan anlayabiliyor ve bunu psişik bir yetenek olarak aktif iş yaşamında kullanıyor! Ari Kala 24 yaşında bir hukuk sekreteriydi ve bu iş yaşamından oldukça sıkılmıştı. Bu sıralarda kendisinde garip fakat bir o kadar gelecek odaklı yetenekler hissediyordu. Tüm bunların tesadüf olduğunu düşünse de günümüzde bir takım medyumluk belirtilerinin kendisinde var olduğu yadsınamazdı.

Özellikle amcasının ölümünü çok önceden bilmesi onu daha çok bu duruma sürükledi. 12 yaşındayken ölüm döşeğindeki amcasının tatlı ve bir o kadarda çürük kokusu yaydığını bir tek Ari Kala hissedebiliyordu ve günler sonra amcasını kaybetti. Kadınlara psişik güçlerini nasıl kontrol edebileceğini öğreten ve ölümü koklayan medyum Ari Kala, birinin öleceğini anladığı zaman bunu o kişiye söylemediğini çünkü bunun kendi görevi olmadığını belirtiyor. Ayrıca bu psişik durumun her insanda var olabileceği söyleyip, kendilerini bu yönde geliştirebileceklerini ifade ediyor.
Ari Kala
Bu konuyu araştırdığımda bilimsel olarak bir kaç ip ucu buldum. İnsanın ölüme yakın bir zamanda Putresin (putrescine) adlı bir koku salgılar. (Putresin nedir?) Bu organik bileşik oldukça kötü kokulu ve toksiktir. Ölüm anında amino asitlerin parçalanması ile üretilir ve Ari Kala'nın da bahsettiği gibi çürük kokusunda benzer bir koku oluşur. Hatta ölmeye yakın kişi bu bileşimin kokusunu kendisi hisseder ve bu onun için ölüm uyarısından bir tanesidir.

Benim fikrim; ölmek üzere olan hastanın hissettiği bu kokuyu Ari Kala'da hissediyor ve bunu "medyumluk" adı altında taşıyor. Eğer bunun dışında bir psişik yeteneği varsa tam anlamıyla bir takım metafizik özellikleri olduğu söylenebilir.

YORUMLAR

Ad

Araştırmalar,56,Genel,12,Kişisel,58,Sinema,79,
ltr
item
Melih Kotbaş - Web Günlüğü: Ölümü Kokusundan Hisseden Kadın!
Ölümü Kokusundan Hisseden Kadın!
Ölüm kokusu nedir? Ölmeden önce hissedilen koku, Ari Kala kimdir? Ölmeden önce çürük kokusu nereden gelir?
https://i.postimg.cc/8PQKH2F0/fft371-mf29359415.jpg
Melih Kotbaş - Web Günlüğü
https://www.melihkotbas.com/2019/06/olumu-kokusundan-hisseden-kadn.html
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/2019/06/olumu-kokusundan-hisseden-kadn.html
true
4640556393370585925
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv SEARCH Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın. Table of Content