/* Youtube responsive Kod Başla */ /* Youtube responsive Kod Bitiş */

$type=carousel$cols=3$show=home

Hakkımda

Merhaba! Aslen Trabzon'lu fakat kendini Marmara ve Ege kıyılarına adamış birisiyim. Eğitim hayatım İstanbul'da başlayıp 19 Mayıs Üniversitesi Havza Meslek Yüksekokulu'ndan devam edip Anadolu Üniversitesi'nde lisans eğitimiyle sonlandı. Yaklaşık 12 yıldır sinema, metafizik, saklı kalmış araştırmalar ve kişisel konularda blog yazarlığı yapıyorum. Sivil hayatta ise sağlık sektörü başta olmak üzere kurumsal iletişim ve pazarlama alanında söz sahibiyim. Boş zamanlarımı sinema salonlarında ve enteresan yapıları araştırmakla geçiren, kahve tadında muhabbetleri seven ve gece hayatından acayip haz alan biriyim. Sakıp Sabancı'nın dediği gibi "öğrenmek, öğrenmek ve öğrenmek..."

Huyu Suyu Nasıldır?

Kimine göre ters, kimine göre çok iyi bir insan kimine göre ise çok zeki... Evet en çok duyduğum şeyler bunlar ama bana soracak olursanız kişisine göre değişiyor. Ama dayanamayıp "herkes için ortak noktan nedir?" diye sorarsanız takıntı derecesinde mükemmeliyetçi bir yapım var. Hangi iş olursa olsun sonlanmadan ya da en iyisine ulaşmadan rahatlayamıyorum ve bu beni bazen yoruyor. Hiçbir konuda ve hiçbir şeyin benim için ortası yoktur. Ya siyahtır ya da beyaz! Riyakâr insanlardan nefret eder hayatımda olmamaları için mücadele veririm. Çevrem deniz kumu derecesinde geniş olsa da değer verdiğim insan sayısı azdır ve hep öyle olmalıdır. Bunlar dışında inatçı bir yapıya sahip oluşum, sahiplenme içgüdüm, olur olmaz yerde çılgınlık peşinde koşmalarım ve en önemlisi de aşırı maceracı hallerim bir diğer tartışılmaması gereken konular arasında.

Özel Hayatı Ne Durumdadır?

Aslında bahsetmekten çok hoşlanmadığım fakat bir şekilde kendimi anlatırken bulduğum bir konu bu. 3-5 yapıyoruz bir şeyler desem? Olmaz. O nedir yaa desem hiç olmaz. Şöyle diyeyim; bir kaç defa kıyısından dönsem de kesinlikle evlilik adamı değilim. İlişkilerimde "Melih artık bu işin adını koyalım" diyenlere genelde ben nokta koymayı tercih ediyorum. Bunun asıl sebebi sıkıya gelemiyor oluşum ve özgürlüğümün kısıtlanıyor oluşu. Bir zamanlar deli gibi mesajlaştığınız, el ele dolaşırken mekan mekan gezdiğiniz ve her gördüğünüzde o kutsal heyecanı yaşadığınız insanlar olmuştur hayatınızda. İşin bu tarafı çok güzel iken evlilik sonrasında her şeyin monotona bağlanması, adınıza faturaların gelmesi, (tesadüf olmadığını düşündüğüm) evlilik göbeği, kesinlikle tahammül edemediğim alışveriş süreleri, çocuk olursa onun getirdiği milyon ton ağırlığındaki sorumluluklar derken "eee hayat bunun neresinde?" sorusunu sormama sebep oluyor. Normalde kendiniz için yaşarken, evlilik sonrasında hayatınıza aldığınız ve daha sonra sayısını arttırdığınız insanlar için yaşıyorsunuz. Bu sizin için bir amaç olabilir ya da sempatik gelebilir ama şunu biliyorum ki; evlenenlerin bir çoğu kendini mutlu olmak için zorlayan ya da mutlu olduğunu zannedenlerden oluşuyor. O yüzden sevgili kıvamında kalalım.

Blog Yazarlığı

Çok uzun bir konu ama kısa tutacağım. Hepimiz çocukluğumuzda günlük tutmuşuzdur. Özellikle ilkokul dönemlerinde öğretmenlerin öğrencilere "günlük tutun" direktifleri hiç bitmez. Ben de herkes gibi buram buram ergenlik kokan o günlüklerden tuttum. Yazdıkça şunu fark ettim ki; kurduğum her cümlenin sonunda hayatı sorguluyor, alternatifler üretiyor ve görünen her şeyin arkasında farklı bir dünya olduğunu keşfediyordum. O günden itibaren "Sevgili günlüğüm" diye başlayan her başlık, beni "bundan sonra ne olmalı?" soruna itti. Lise eğitiminden sonra bu sorunun cevabını bulmak için internet dünyasına giriş yaptım ve ilk blog sitemi kurarak "ben de varım!" dedim. O dönemlerde blog kavramı yeni yeni piyasaya açılıyordu. Yazarlar bir şeyler üretmek yerine aşk acılarını yazıyor ve utanmadan milletin onları okumasını bekliyordu. Tabi kaliteli blog siteleri yok değildi. İlk göz ağrım olan bildirgec ve ona bağlı siteler her geçen gün tirajını arttırıyordu. Ben de o dönemlerde girdim bu işin içine bir daha bırakmadım.

İlk profesyonel deneyimim Milliyet Gazetesine ait blog sayfası, Radikal Gazetesine ait Blog sayfası, Yazarnet ve en sonra kendi adım ve soyadıma ait (şuan bulunduğunuz) blog. Bu dönem içerisinde bir çok ünlü insanla tanıştım, konferanslara katıldım, iş teklifleri aldım ve röportajlar yaptım. İşi daha da ileriye getirerek kitap çalışmasına başladım ama sonunu bir türlü getirme fırsatım olmadı. (Buna hala çalışıyorum) Blog serüvenine katılmak isteyen insanlara danışmanlık yaptım ve işin içine sosyal medyanın da girmesiyle iş daha kapsamlı hale geldi. Edindiğim bu kalabalık beni asıl gerçeklikten uzaklaştırdığını hissettiğim gün sosyal medyayla arama mesafe koydum. O dönemlerde hitap ettiğim toplam kitle 1 milyon civarındaydı. Blog sitesinin okunurluk durumu ise (O zamanlar WordPress tabanlıydı) aylık ortalama 550 bin kişiydi. O dönemler için gerçekten iyi rakamlardı... Şimdilerde sizlerin bildiği gibi daha sade ve sinematik yazılar yazıyorum.
Ad

Araştırmalar,17,Blog,5,Kişisel,17,Nasıl,7,Sinema,20,
ltr
static_page
Melih Kotbaş - Web Günlüğü: Hakkımda
Hakkımda
Melih Kotbaş Kimdir?
Melih Kotbaş - Web Günlüğü
https://www.melihkotbas.com/p/hakkmda.html
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/
https://www.melihkotbas.com/p/hakkmda.html
true
8842944248869307758
UTF-8
Tüm Konuları Yükle Herhangi bir konu bulunamadı. Tümünü görüntüle Devamını Oku Cevapla Cevabı İptal Et Sil Tarafından Ana Sayfa Sayfalar Konular Tümünü Görüntüle Önerilen Konular Kategori Arşiv SEARCH Kategori İstediğiniz makale bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Önce Takipçiler Takip Et PREMIUM IÇERİK Adım 1: Aşağıdaki butonlardan içeriği paylaşın. Adım 2: Paylaştığınız linke tıklayın, kilit açılacaktır. Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı. Kodlar / Yazılar kopyalanamıyor / Lütfen [CTRL]+[C] (veya Mac için CMD+C) kullanın. Table of Content